כניסה לחברים רשומים

 
*
*
*
*
* שדה חובה למילוי

סיורים בשומרון

נחלת בנימין מזמינים אתכם להשתתף בסדרת סיורים בשומרון אשר משלבים את ההיסטוריה הקדומה של האזור ושל עם ישראל עם התנסויות חוויתי ומיוחדות. מגוון הסיורים והסדנאות הינו גדול, מגוון ומקיף:

 

סיור עם התנ"ך בשילה שבשומרון הקדומה

אורך הסיור: שעה וחצי

תוכן הסיור: היכרות עם העיר שילה הקדומה וחיבור סיפורי התנ"ך עם הממצאים בשטח. נלמד עם הקמת המשכן, אחדות העם הבאה לידי ביטוי בחגיגת ט"ו באב בשילה, תפילת חנה לבן ולידת שמואל בדרך לצמיחתה של ישראל לממלכה. כמו כן נסביר מה היו השלבים בהקמת שילה הקדומה: מהו תל? כיצד חופרים תל? מה מצאו בתל שילה מתקופת התנ"ך? איך מתארכים ממצאים? ועוד...

 

דמויות התנ"ך קמות לתחיה בשומרון  

אורך הסיור: שעתיים

תוכן הסיור: סיור בשילה אשר מלווה בדמיות מתוך התנ"ך ש"קמות לתחיה" בנוף הארכיאולוגיה העתיקה והופכות את הסיור לחוויה תיאטרלית עשירה ומלאת הומור.

 

סיור מטמון בשילה הקדומה – מ(ה)טמון פה?

אורך הסיור: שעתיים

תוכן הסיור: משחק מטמון בשילה המתאים לילדים ומשפחות. פעילות חווייתית המשלבת סיור עם משחק תחרותי הכולל משימות, חפירות, מטבעות, קריאת מפה ועוד דברים שיאפשרו לילדים ליהנות ולהוקיר את הממצאים הארכאולוגים והטבע של שילה.

 

מלאכות המשכן – סדנאות מקצועיות

אורך הסיור: כשעה וחצי

תוכן הסיור: התנסות ולימוד חווייתיים של מלאכות המשכן – טוויה, אריגה, אומנות הפסיפס, קליעת סלים ועוד. הפעילות מלווה בלימוד מעמיק ומעשיר ובהתנסות חווייתית.

 

לטייל לצלילי ההיסטוריה העתיקה של שומרון – סיור מוזיקלי

אורך הסיור: שעתיים

תוכן הסיור: נפסע בשבילי שילה הקדומה לאור עששיות ולאור דמויותיהם של אלקנה, חנן ושמואל. נמלא את ריאותינו באוויר הלילה הצלול הספוג בניחוחות הקטורת ונשיר שוב את שירת הלויים במקום המשכן. סיור מיוחד וקסום לקול צלילי חליל, גיטרה ועוד.

 

תוכנית בת מצווה

מסע בשילה המקראית אל תחנות משמעותיות לעם ישראל והדמויות שהסתובבו בה. בסוף המסע המשותף שנעבור תוכלי להזמין את משפחתך וחברותיך ולהדריך אותם בעצמם בעזרת הידע שרכשת!

 

"לגעת בעבר" – חוויה ארכיאולוגית

אנו מציעים לשלב סיור באתר עם חפירה ארכיאולוגית. זוהי הזדמנות מצוינת לגעת ברגבי האדמה, ולחשוף עם מעדר ומקישון את שרידי עברנו. בואו להתנסות בחפירה ארכיאולוגית אוטנטית חווייתית שתמשיכו להיזכר בה לאחר מכך שוב ושוב.

 

הזמנת סיורים

סיורים קבועים מתקיימים בסוכות, חנוכה ופסח. ניתן להוציא לפועל סיורים אישיים בתיאום מראש. לפרטים נוספים על הסיורים והזמנתם: אסף - 052-5735487, n@binyamin.co.il.


בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד