כניסה לחברים רשומים

 
*
*
*
*
* שדה חובה למילוי

אטרקציות באזור ירושלים

לאלו מביניכם אשר מחפשים טיול באזור ירושלים אשר מספק הצצה אל עולם התנ"ך והתנסות בפועל במנהגים אשר היו נהוגים בתקופת המקרא מומלץ לבוא לסיור באזור שומרון ושילה הקדומה. שומרון הוא אזור בעל משמעות מהותית לעם היהודי. כאן פסעו אבותינו – אברהם, יצחק ויעקב. לאחר מכן שימש האזור כאדמה פוריה לחקלאים יהודיים ששתלו עצי זיתים וגני גפנים. אזור שומרון הוא מקום יפיפיה בטבעיותו אשר לא אחת מושך את עיניהם של הבאים לירושלים. אך מדוע רק להביט כשניתן לטייל וליהנות

הסיורים של נחלת בנימין – טיול חווייתי באזור ירושלים

בנחלת בנימין אשר נמצאת מרחק של כעשר דקות מירושלים מתקיימים סדנאות וטיולים רבים בדגש חווייתי שירשימו אפילו את האדישים שבכם. הסיורים מתאימים ליחידים, למשפחות וגם לילדים.

ב"טיול ארץ בראשית" תטיילו בעקבות יהונתן בנו של שאול, תיהנו מהכנסת אורחים תנ"כית באוהלו של אברהם ותסיירו לאורך נחל מכמש תוך כדי הסבר מקיף על הדרך שבה כבש יהושע את ישראל.

במרכז מבקרים נחלת בנימין תיהנו מסיור מודרך ביקב פסגות. במהלך הסיור תצפו בסרט עלילתי שמספר בעקיפין על מסורת הפקת היין באזור בנימין, תלמדו על תהליך ייצור היין ואף תטעמו ממנו.

סיור נוסף על טהרת ההיסטוריה הוא הסיור המקיף בשילה הקדומה שבמהלכו לומדים רבות על הקמת שילה הקדומה והמשכן, על תפילת חנה לבן ולידת שמואל שהובילה לצמיחת ישראל כממלכה.

סיור אחר שמשאיר אחריו רושם משמעותי הוא הסיור "לצלילי ההיסטוריה" אשר מלווה כל העת בנגינת חליל וגיטרה ואשר במהלכו שרים מזמורי כוהנים עתיקים.

טיול שמתאים גם למשפחות עם ילדים

במידה ואתם מעוניינים דווקא בטיול משפחתי עם הילדים אל חשש: בנחלת בנימין יש כמה סיורים שמותאמים לילדים וכן סדנאות חווייתיות וייחודיות. ב"סיור המטמון" יחפשו הילדים מטמון עתיק שהוחבא באזור שומרון תוך מעבר בין תחנות, קריאת מפה, ביצוע משימות ואיסוף מטבעות. הסיור שם דגש על תוואי השטח העתיק והחפירות הארכיאולוגיות באזור.

אטרקציה נוספת שקשורה לארכיאולוגיה הינה סדנת "לגעת בעבר" שמאפשרת לילדים לחפור באזור העתיק בחיפוש אחר ממצאים ארכיאולוגיים אמיתיים. הילדים מתנסים בחפירה אוטנטית בעזרת מעדר ומקישון, סופגים את האווירה העתיקה וחוזרים הביתה עם חוויה בלתי נשכחת.

היכרות אישית עם אזור ירושלים העתיק

שני סיורים אישיים אשר ראויים לציון הם סיור מלאכות המשכן ותוכנית בת המצווה. בסיור מלאכות המשכן מתנסים המשתתפים במלאכות המשכן כפי שהיו נהוגות בתקופה העתיקה. בין היתר ישנן תחנות שקשורות לטוויה, אריגה, אומנות הפסיפס וקליעת סלים. בכל התחנות ניתן לשמוע תיאור מעמיק ועשיר על המלאכות העתיקות, להכיר באופן אישי את המקצועות ההיסטוריים ולהתנסות בהם.

תוכנית בר המצווה הינה תוכנית שבמהלכה זוכה ילדת בת המצווה בהדרכה אישית באזור ובהסברים מקיפים ומאירי עיניים על ההיסטוריה המקראית של אזור שומרון בכלל ושילה בפרט. מטרת התוכנית להעניק ידע שלא יסולא בפז לילדה על המורשת היהודית שאותה היא ממשיכה בהגיעה לגיל בגרות. כחלק מהתוכנית מעודדים את הילדה לערוך בעצמה סיור למשפחתה וחברותיה ונותנים לה גיבוי מלא כדי לאפשר לה ליצור מסלול טיול ייחודי עבורה ועבור החוגגים עימה.

הרשמה לסיורים וסדנאות

סיורים קבועים באזור שומרון ושילה מתקיימים בתקופת החגים (סוכות, חנוכה ופסח) אך ניתן גם לתאם מראש סיורים או אירועים לאנשים בודדים, למשפחות ולקבוצות. למידע נוסף וקביעת תאריך לסיורים או סדנאות צרו קשר עם מרכז המבקרים של נחלת בנימין בטלפון 02-9979333 או באמצעות הדוא"ל n@binyamin.co.il.

 

בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד