כניסה לחברים רשומים

 
*
*
*
*
* שדה חובה למילוי

סיור סליחות בירושלים - לא לדתיים בלבד

 

סיור סליחות בירושלים- לא לדתיים בלבד 

בסימן השנה החדשה ולקראת החגים אשר באים עלינו לטובה, אחת מהמסורות היותר קסומות של העם היהודי הוא סיור סליחות בירושלים. 

התקופה הזו של השנה היא תקופה מאד מיוחדת מבחינתו של העם היהודי. לפני יום כיפור השמים נפתחים וזה הזמן לבקש סליחות ולהזדכות על כל מה שקרה במהלך 12 החודשים הקרובים. 

גם מי שאינו דתי ואפילו לא מסורתי זו הזדמנות נהדרת עבורו לקחת הפסקה קטנה ממרוץ החיים, לנשום עמוק, להתבונן ולעשות חשבון נפש, האנרגיות באוויר בהחלט מושלמות לכך. תקופת הסתיו מנקה את האנרגיות של השנה כולה, ויש אווירה של התחדשות באוויר. על אחת כמה וכמה לאחר הקיץ הסוער שעבר על כולנו. 

ירושלים פותחת את שעריה בפני המבקשים לבוא בתוכה ומעניקה הזדמנות ייחודית ליהנות מעיר שוקקת, תוססת ומלאה בעושר תרבותי והיסטורי. זו הזדמנות ייחודית להגיע אל הבירה וליהנות מקסמה במלוא הדרו. 

סיורי סליחות מודרכים 

מדי שנה, בימים שבין א' באלול ועד ליום כיפור אפשר למצוא מגוון של סיורים בירושלים, במסלולים שונים, עם מדריכים שונים ובאווירה שונה. סיור סליחות יכול להיות בעל אופי משתנה ולאור האפשרויות השונות שקיימות, כל אחד יוכל למצוא לעצמו את הסיור הנחמד ביותר עבורו. לצד הסיורים בנימה דתית יותר אפשר למצוא לא מעט סיורים בנימה הומוריסטית יותר, אף כאלה שנערכים על ידי אנשי בידור ושחקנים. 

ההמלצה היא כמובן לעשות סיור מודרך, כאשר גם במקרה זה האפשרויות הן רבות. ההדרכה יכולה להיות פרטנית, לקבוצות קטנות ולקבוצות גדולות וגם מגוון המסלולים השונים שאותם ניתן לעשות הוא עשיר למדי. הקבוצה יכולה להיות תחת הארגון שלכם, או שיכולה להיות זו קבוצה מעורבת שאורגנה על ידי המדריך. 

סיור סליחות בירושלים אורך בממוצע פרק זמן שבין שעתיים לשלוש, כאשר ככלל הוא נגמר בשעה 12 בלילה בכותל המערבי. בלילות אלה, ובמיוחד כאשר מתקרבים אל יום כיפור, כמות האנשים שמגיעה הולכת וגדלה והחוויה מתעצמת פי אלף מידות. אחדות העם שמורגשת ברחובות ירושלים מעצימה מאין כמוה, ותחושת קדושה אמיתית עומדת באוויר. 

ריבוי האפשרויות, במיוחד בכל מה שנוגע לסיורים מודרכים יאפשר להגיע אל העיר העתיקה, עיר דויד, הסמטאות של העיר, האתרים הקדושים וההיסטוריים ועוד מגוון של מקומות שונים, תבחרו את המסלול המועדף עליכם. 

כמובן שאת הסיור ניתן לעשות גם באופן עצמאי ולהגיע למקומות המיוחדים שמציפים את ירושלים ובמיוחד אתת העיר העתיקה. 

שימו לב להגיע בלבוש צנוע, במיוחד אם אתם מתכננים להגיע אל הכותל. 

ירושלים וסביבתה 

למבקשים להעשיר את סיור הסליחות בירושלים תהיה זו הזדמנות נהדרת להרחיב את הרדיוס מהעיר העתיקה וקרבת הכותל אל אזוריה הנוספים של הבירה שלנו, ואף מחוצה לה. לצד השכונות השונות, הפנימיות והחיצוניות, סביבת ירושלים מלאה מורשת גם היא. 

נסיעה צפונית לירושלים תפגיש אתכם עם קברי צדיקים ותביא אתכם אל נחלת בנימין הקסומה. במרכז המבקרים של נחלת בנימין תוכלו ליהנות מנוף הרים עוצר נשימה, מרכז חדיש ומקסים וביקור ביקב פסגות הקסום שיאפשר לכם אף ליהנות מטעימות יין במהלך הסיור. 

בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד