טיפים מובילים לגבי מתן טיפ ברחבי העולם

קשה לנסות לפענח מה לתת טיפים ממדינה למדינה, ולרבים אין שמץ של מושג כמה תודות להשאיר או להציע.

 

לדוגמה, ביפן, אם תשאירו כמה מטבעות על השולחן, המלצר עשוי לרדוף אחריכם כדי להחזיר את המטבעות שנשכחו, אבל בניו יורק, אם תשאירו פחות מ-15%, בהצלחה בביצוע ההזמנה אותה מסעדה אי פעם!

 

להלן סקירה קצרה של מתן טיפים לחו"ל:

 

ארגנטינה

נהוג להשאיר 10% במסעדות. מלונות בדרך כלל גובים בסביבות 10%, אבל אם זה לא המקרה, תן למשק הבית ולסבלים 1-2 פסו עבור הכנסת תיקים לחדר שלך. אתה יכול גם לתת טיפ לעוזרת כמה פסו כל יום ולקבל שירות פנטסטי. נהגי מוניות בדרך כלל לא מצפים לקבל טיפ, אבל כמעט כולם משאירים להם כמה מטבעות.

 

אוֹסטְרַלִיָה

מתן טיפ באוסטרליה מתחיל להתרחש בתדירות גבוהה יותר, אך הוא עדיין אופציונלי לחלוטין. תשר של 10% במסעדות מקובל. לא נהוג לתת טיפ לנהגי מוניות, אבל צורת הטיפ הזו הולכת ומתגברת ככל שהתיירות לאוסטרליה גדלה.

 

אוֹסְטְרֵיָה

מתן טיפ באוסטריה פחות נפוץ מאשר בצפון אמריקה או בחלקים אחרים של אירופה, בעיקר בגלל שהשכר הגון ודמי שירות בדרך כלל כבר כלולים בחשבון. עם זאת, במסעדות, אתה יכול טיפ 5-10% (תלוי עד כמה הממסד הוא מפואר), טיפ במזומן להעביר כסף ישירות למלצר. אמירת "danke" בעת הצגת התשלום שלך היא המקבילה האוסטרית לאמירה, "שמור את השינוי". אם אתה לא מרוצה מהשירות, זה לא יוצא דופן לא לתת טיפ. טיפ לנהגי מוניות בדרך כלל 10%. טיפ לסבלים 1-2 יורו למזוודה, אותו הדבר עבור החדרנית בכל בוקר. טיפים אלו אינם נחוצים אך מוערכים.

 

בלגיה

מתן טיפ אינו נפוץ במיוחד בבלגיה. עובדי השירות בדרך כלל מקבלים שכר טוב ואינם מסתמכים על טיפים. עם זאת, אם לתת טיפ או לא תלוי במצב. מסעדות בדרך כלל מוסיפים 10-15%, אבל משאירים כמה מטבעות לשירות טוב. כאשר השירות אינו כלול, צפוי טיפ של 15%. מתן טיפ הוא לא הנורמה בבתי מלון ובמוניות, רק לעגל את התעריף. עובדי חניון מקבלים €1, צוות המלתחה, 50c, שירותי שירותים 25c, וצוות הבר רק כסף קטן. מתן טיפ לנהג המונית אינו נדרש בבלגיה אך מוערך.

 

איי הבתולה הבריטיים

טיפים של 15-22% צפויים במסעדות ובמלונות. מוניות מקבלות בין 2-4% ל-10% תשר לפי שיקול דעת לצוות הבר.

 

קנדה

רוב צוות השירות בקנדה מצפה למשהו בטווח של 10-20% טיפים, תלוי אם זה קנדה צרפתית או אנגלית, ועד כמה השירות טוב – אם השירות ממש גרוע, השאירו כמה סנטים והם צריכים לקבל את ההודעה. מסעדות בדרך כלל גובות 15%. מומלץ לתת טיפ בין 1-3$ ליום לסבלים, שירותים ומשרתות בבתי מלון. השאר את הקצה על המיטה או על השולחן הצדדי. מתן טיפ לנהג המונית שלך צפוי, בסביבות 10%.

 

צ'ילה

נהוג להשאיר טיפ של 10%. לא יותר, לא פחות. אבל! אם תשומת הלב שאתה מקבל ירודה, אתה מוזמן לא לתת טיפ. בכל מקרה אף אחד לא עוזב יותר מ-10%.

 

סין

לעולם לא תצטרך לתת טיפ בשום מקום בסין. הקונצנזוס הוא שזרים הם עשירים מטונפים ולכן גובים הרבה יותר. רוב המלונות והמסעדות המופעלים על ידי הממשלה אוסרים קבלת טיפים. זה צפוי לעתים בבתי המלון הבולטים יותר ועל ידי אנשי שירות צעירים יותר בערים הפתוחות יותר. השתמש בשיקול דעתך. בבתי מלון מפוארים, אתה יכול לעזוב את העומס או השוערים 10 דולר לכל פריט מטען, אבל זה לא צפוי. בהונג קונג, נהוג להוסיף חיוב של 10-15% לחשבון. בסין נהגי מוניות לא מצפים לטיפ.

 

קַפרִיסִין

צפו לחיוב של 10-15% במסעדות ובמלונות בתוספת טיפים קטנים לסבלים ולמשק בית. מוניות לא מצפות לטיפים אבל צוות המלתחה והשירותים מצפים ל-1 €.