מה לעשות אם המזוודה שלך אבדה או ניזוקה

כמה שזה נשמע לא ייאמן, מיליוני מזוודות שבוצעו בצ'ק-אין אובדו או ניזוקו במעבר. כשאנחנו מוסרים את המזוודות שלנו אנחנו מצפים לראות אותו שוב ביעד שלנו. אבל מה אתה צריך לעשות אם זה לא שם?

 

מנטרה של מטייל צריכה להיות: "כשאצא משדה התעופה זה יהיה עם המטען שלי או טופס PIR".

 

כאשר אתה האדם האחרון שעומד ליד הקרוסלה ומתברר לך שהתיק שלך לא הולך להראות לך כנראה לא יהיה אכפת שרוב המזוודות האבודות יתאחדו עם בעליו תוך 24 שעות או שפחות מ-0.005% מהצ'ק-אין מטען אי פעם אובד לצמיתות. אתה צריך לדעת מה לעשות הלאה.

 

מלאו את הניירת

לפני שאתה עוזב את אזור טיוב המזוודות, הכרחי למצוא חבר מצוות חברת התעופה או דלפק שירות הלקוחות כדי לדווח על האובדן.

 

התעקש להגיש את התלונה גם אם נאמר לך שהתיק שלך יגיע בטיסה הבאה. המתנה של עד שלושה ימים יכולה לפעמים לפסול את התביעה שלך.

 

תקבלו דוח חריגות בנכסים (PIR) למילוי. עשו זאת במקום ובקשו עותק. טופס זה, יחד עם קבלת הכבודה שקיבלת בעת הצ'ק-אין (העוזר מדביק את זה בדרך כלל לכרטיס או על הדרכון שלך), חיוניים אם ברצונך להגיש תביעת פיצויים מחברת התעופה או מביטוח הנסיעות שלך. ה-PIR שלך אינו תביעה בפני עצמה, אז עדיין עליך להגיש תביעה בכתב תוך שבעה ימים.

 

פיצוי על איחור בכבודה

אם אתה במסע שלך החוצה, הקפד לבקש קצת מזומן עבור אספקה ​​מיידית. חברת התעופה עשויה להציע לך לקנות את האספקה ​​והם יקבלו החזר עם קבלה.

 

הסכימו מראש למגבלת ההוצאה ואל תצפו ליותר מדי נדיבות מכיוון שחברות תעופה סבורות שברגע שהתיק שלכם יגיע, יהיה לכם שימוש עתידי בתכולתו.

 

בנסיעתך הביתה, חברת התעופה לא תהיה כל כך מתקרבת מכיוון שהם יניחו שיש לך את כל מה שאתה צריך בבית. במקרה הטוב, כשהתיק יופיע סוף סוף חברת התעופה תספק לך את התיק על חשבונה.

 

במקרה הרע, יעברו עד עשרים ואחד ימים עד שחברת התעופה תודה שהתיק שלך אבד. במקרה זה, אתה זכאי לפיצוי, אך תצטרך לכתוב שוב.

 

פיצוי על אובדן מטען

על פי אמנת מונטריאול (שהחליפה את הכללים הישנים של אמנת ורשה שנפטרה כעת במאי 1999) נוסעים יכולים לתבוע עד מקסימום של 1,131 זכויות משיכה מיוחדות (SDR) עבור מטען שאבד לאדם.

 

ערכו של SDR תלוי בסל של מטבעות בינלאומיים ולכן משתנה. החישוב מתבצע מדי יום על ידי קרן המטבע הבינלאומית (IMF) ויכול לנוע בין 526 ל-850 ליש"ט. חברות התעופה לא נוהגות לחלק פיצויים בחיפזון והסכום שתקבל יהיה תלוי בכמה הוכחות יש לך לגבי ערך התכולה שלך. כלל האצבע הוא לצפות ל-14 פאונד לקילו.

 

פיצוי על חפצים גנובים

אם פריט בודד נגנב מהתיק שלך, עדיין קשה לקבל פיצוי מחברת התעופה כי תהיה לך המשימה הכמעט בלתי אפשרית להוכיח שהוא היה שם מלכתחילה. ה-AUC (מועצת משתמשי התחבורה האווירית) ממליצה לך להשתמש רק במטען באיכות טובה, לא להכניס חפצי ערך לתיקים שנבדקו במחסן ולערוך ביטוח נסיעות.

 

זה לא רעיון טוב להכניס חפצים יקרי ערך כמו טלפונים ניידים, מצלמות וידיאו, מצלמות ותכשיטים לתוך המטען הנכנס שלך, מכיוון שלחברות התעופה יש סעיף בתנאי ההובלה שלהן ששולל את החבות עבורם. הסטטוס המשפטי המדויק של סעיפי היציאה הללו אינו ברור, אך יהיה עליך לפנות לבית המשפט כדי לקבל פיצוי.