למה אני לא יכול לחסוך כסף? סיבות אפשריות למה

  1. אי אפשר לחסוך כסף כי החיסכון אינו בראש סדר העדיפויות

אם אינך נמצא במקום שבו אתה רוצה להיות מבחינה כלכלית, אז אתה עשוי לחשוב שאתה צריך לדחות את החיסכון עד שתגיע למצב טוב יותר או שתרוויח יותר כסף. אתה לא יכול לחסוך כסף כי לא בנית את ההרגל והחיסכון אינו בראש סדר העדיפויות.

 

שמירת משהו, גם אם מדובר בכמות קטנה, בונה את השריר כך שההרגל יווצר כבר כשמצבך הכלכלי אכן ישתפר. בנוסף, סכומים קטנים מסתכמים, ועדיף שהכסף הזה יאוחסן עדיף מאשר לא לחסוך שום דבר בכלל!

 

בעת יצירת התקציב שלך, התייחס לחיסכון כהוצאה שאתה צריך לשלם. הפוך את החיסכון בראש סדר העדיפויות על ידי התייחסות אליו כאל תשלום שאינך יכול לדלג עליו וכללו אותו בתקציב שלך. לא משנה כמה גדולה או קטנה הכמות.

 

  1. אין לך מטרת חיסכון

אתה לא יכול לחסוך כסף כי אין לך מטרה ספציפית לעבוד לקראתה. קיום מטרה, ומשהו קונקרטי שהחסכונות שלך ילכו לקראתו, נותנים לך נקודת מוצא להכנת תוכנית להשגת יעד זה.

 

זה גם מקל לראות שכמויות קטנות אכן מסתכמות. היכולת לעקוב אחר ההתקדמות שלך ולראות את עצמך מתקרבת להשגת המטרה שלך משמשת כמוטיבציה ועידוד.

 

מצא מספר ספציפי שאתה רוצה לחסוך ותאריך יעד להגעה לסכום זה. אם יש לך צורך ספציפי או רכישה שאתה חוסך עבורו ויכול לקשור למטרה זו, זה אפילו טוב יותר!

 

משם, חלקו את המטרה שלכם לשלבים קטנים יותר ותכננו כמה אתם צריכים לחסוך מכל תלוש משכורת כדי להשיג את המטרה שלכם עד למועד האחרון. הקפד לעקוב אחר ההתקדמות שלך כדי לראות אם אתה עומד במטרה להגיע ליעד שלך.

 

קשור: איך ניתן לחסוך כסף בקניות באלי אקספרס בעזרת קופונים?

 

  1. אתה לא יכול לחסוך כסף כי אין לך קרן חירום

הוצאות "בלתי צפויות" הן בלתי נמנעות. אם אתה לא מוכן אליהם, הם יאכלו כל כסף שתכננת לחסוך.

 

לחלופין, בסופו של דבר תחייב את ההוצאות בכרטיס אשראי ותיטול על עצמך יותר חובות, ותזרוק אותך למעגל החובות שהוזכר קודם לכן. קרן חירום תמנע ממך לרדת מהמסלול כשמשהו לא צפוי צץ.

 

אם אתה תוהה מדוע אינך יכול לחסוך כסף, יכול להיות שזה בגלל שאין לך רשת ביטחון לכיסוי הוצאות שאתה יודע שיגיעו בסופו של דבר. חסכון חירום במצבים אלה מקל על חסכון כספי מסיבות אחרות.

 

מומלץ לחסוך לך לפחות 3 עד 6 חודשים מההוצאות שלך במקרה חירום. אבל גם אם עדיין אין לך 3 עד 6 חודשים חסכון, עדיין מומלץ להפריש קצת כסף כדי לסייע בקיזוז מצבי חירום. שים לך יעד לחסוך 1,000$ הראשונים שלך ולבנות משם.

 

  1. אתה משלם עבור מנויים שאתה לא משתמש בהם

שירותי מנוי הם נהדרים אם אתה מוצא ערך וממש משתמש בהם. הם לא כל כך מעולים אם נרשמת אליהם, שכחת או לא משתמש בהם, ואתה מבזבז כסף שאתה יכול לחסוך בכל חודש. כאשר אתה לא יכול לחסוך כסף ואתה צריך להיות מסוגל לעשות זאת במהירות, זה אחד הדברים הקלים ביותר שאתה יכול לשנות.

 

עברו על חשבון הבנק ו/או כרטיס האשראי שלכם וערכו רשימה של כל המנויים שאתם משלמים עליהם. בטל את כל המנויים על דברים שאתה כבר לא מוצא בהם ערך ודברים שאולי אפילו לא הבנת שאתה עדיין משלם עליהם.

 

  1. אתה קונה בדחף

סיבה נוספת לכך שאתה לא יכול לחסוך כסף היא שאתה מוציא על דברים שאתה לא באמת רוצה או צריך. לטפל בעצמך זה נחמד, אבל הוצאה מופרזת בדחף גוזלת מכסף שאתה יכול לחסוך. במיוחד אם אתה רוכש דברים שאתה לא צריך והם פשוט אוספים אבק.

 

כאשר מתחשק לכם לבצע רכישה, הקדישו זמן לחשוב על כך לפני שתוציאו באימפולסיביות. תן לעצמך יום או יומיים לחשוב על זה ולקבוע אם אתה באמת רוצה לבצע את הרכישה. טעות ברצונות לצרכים היא בעיה שכיחה, וכאשר מתקשים לחסוך, זהו תחום מצוין להתחיל לצמצם.